Badania

Badania i usługi okulistyczne

Kompleksowe badania dzieci i dorosłych wykonuje lekarz specjalista Elżbieta Badura, wieloletni pracownik kliniki okulistycznej w Katowicach i szpitala w Będzinie.

Godziny przyjęć

Radzionków
wtorek
15:30 - 18:00
czwartek
15:30 - 18:00
sobota
10:00 - 13:00
Piekary Śląskie
poniedziałek
10:00 - 12:00
środa
15:00 - 17:00
Tarnowskie Góry
poniedziałek
16:00 - 18:00
piątek
10:00 - 12:00
Gliwice
czwartek
10:00 - 12:00
piątek
16:00 - 18:00
Na badania obowiązują wcześniejsze zapisy osobiście lub telefonicznie.
Pamiętaj, że przy zakupie okularów badanie jest bezpłatne.
Dobór okularów

Dobór okularów był od zawsze filarem naszej działalności. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i rozwiązujemy nawet najcięższe przypadki. Badanie wykonuje lekarz okulista z ponad 20 letnim stażem. Dobiera okulary zarówno dorosłym jak i dzieciom. Kompleksowo doradzimy także w zakresie szkieł okularowych.

Badanie dna oka

Wizyta składa się również z badania dna oka. Podczas badania okulista sprawdza tylny odcinek oka. Na podstawie tego badania lekarz ocenia siatkówkę, plamkę żółtą, tarczę nerwu wzrokowego oraz naczynia krwionośne.  Badanie dna oka pozwala na rozpoznanie zmian w obszarze narządu wzroku, dzięki czemu możliwe jest ich wczesne wykrycie, co finalnie daje możliwość dodatkowej, szczegółowej, diagnostyki i szybkiego wdrożenia leczenia. Jest to badanie konieczne dla pacjentów chorych na cukrzycę co najmniej raz w roku.

Badanie ciśnienia śródgałkowego

W naszym gabinecie bezboleśnie zbadasz ciśnienie śródgałkowe. Nie będzie konieczne znieczulanie czy zakrapianie. W każdym salonie posiadamy bezkontaktowe tonometry iCare, dzięki którym badanie przeprowadzimy bez żadnego dyskomfortu, co docenią zwłaszcza dzieci i osoby wrażliwe. Badanie ciśnienia jest stałym elementem wizyty, szczególnie wskazanym w przypadku jaskry, nadciśnienia ocznego (lub jego podejrzenia), a także w trakcie kontroli po zabiegach.

Profilaktyka jaskry

Jaskra to jedna z najczęstszych przyczyn utraty wzroku u ludzi powyżej 60. roku życia. W naszym gabinecie lekarz okulista przeprowadzi niezbędne badania w kierunku profilaktyki jaskry, a także w przypadku wykrycia choroby zaopiekuje się leczeniem pacjenta.

Diagnostyka zaćmy

Wraz z wiekiem soczewka traci swą przezierność i staje się żółta lub brunatna, pacjent traci ostrość wzroku, a korekcja okularowa staje się niemożliwa. Podczas rutynowej wizyty lekarskiej w naszym gabinecie lekarz okulista rozpozna zaćmę, a także skieruje pacjenta na zabieg. Zapewniamy również kompleksową opiekę nad pacjentem po zabiegu.

Badanie pola widzenia

To badanie nie jest elementem standardowej wizyty, ale rekomendowane jest dla osób chorujących na cukrzycę lub zaćmę. Polega na ustaleniu, jak dużą część obrazu widzi pacjent, gdy jego oko pozostaje nieruchome. Badanie wykonasz w soboty w gabinecie w Radzionkowie.

Usuwanie ciała obcego

Ciała obce mogą się dostać na powierzchnię gałki ocznej z atmosfery. Dzieje się tak szczególnie podczas przebywania w miejscu prac budowlanych oraz w miejscach o dużym zapyleniu i zanieczyszczeniu powietrza. W niektórych przypadkach dostają się do oka z dużą siłą i osiadają w gałce ocznej, wtedy niezbędna jest pomoc lekarska i mechaniczne usunięcie ciała obcego.

Leczenie stanów zapalnych i infekcji

Jedną z najczęstszych przyczyn zgłaszania się pacjentów z podrażnieniami i dyskomfortem są zapalenia przedniego odcinka gałki ocznej, zapalenia rogówki, zapalenia spojówek, rzadziej zdarza się zapalenie tylnego odcinka oka. Podczas wizyty lekarz okulista przeprowadza diagnostykę i wdraża najlepszy program leczenia.

Leczenie zespołu suchego oka

Praca przy komputerze, klimatyzacja, codzienne intensywne wykorzystanie narządu wzroku wywołują zespół suchego oka o różnym natężeniu. To przypadłość dotykająca wszystkich, niezależnie od wieku. Niezbędne jest dobranie odpowiednich kropli nawilżających, często korzystne jest również użycie szkieł z odpowiednimi filtrami. Jeśli cierpisz na suchość oka, masz uczucie ciała obcego lub piasku pod powiekami, pieczenie, swędzenie lub dyskomfort, czas na wizytę u specjalisty. Lekarz okulista zaproponuje najlepsze metody walki z tymi dolegliwościami.

Dobór szkieł kontaktowych i pomoc w nauce zakładania

Lekarz okulista dobiera także odpowiednie szkła kontaktowe i pomaga podczas pierwszych prób samodzielnego założenia soczewek. Soczewki kontaktowe kupisz również w naszym gabinecie.

Doradztwo w zakresie soczewek okularowych

Wieloletnie doświadczenie sprawia, że lekarz okulista jest również świetnym doradcą w zakresie odpowiednich szkieł okularowych. Pomoże Ci wybrać odpowiednie filtry soczewek, pasujące do Twoich schorzeń, pracy czy trybu życia, poleci najlepsze szkła progresywne, a przy tym uwzględni Twoje indywidualne preferencje i potrzeby Twojego oka. Jeśli Twoje oczy łzawią, są wrażliwe na światło lub przemęczone, koniecznie powiedz o tym okuliście – znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Masz pytania?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszymi doradcami w wybranym salonie Optyk Badura.

Kontakt
Klikając “Akceptuj”, akceptujesz wszystkie pliki cookie i zgadzasz się na przechowywanie ich na swoim urządzeniu w celu ułatwienia nawigacji, analityki strony oraz w celach marketingowych. Więcej informacji na temat plików cookies oraz ochrony prywatności znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.